PROČ SE STÁT PARTNEREM REBORN DESIGN?

#1: Dostanete možnost vytvořit vlastní materiálovou výzvu, záruku minimálně 3 designů z recyklovaného materiálu.

#2: Stanete se členy poroty a budete v přímém kontaktu se studenty, univerzitami a dalšími partnery.

#3: Můžete pro studenty uspořádat workshop nebo exkurzi v prostorách firmy a vzájemně se tak lépe poznat.

#4: Zúčastníte se nejrůznějších eventů (komentovaná výstava na FA ČVUT, Designblok, technologické workshopy a workshopy o ekologické a ekonomické udržitelnosti).

#5: Získáte PR v oblasti CSR (web, sociální sítě, TZ, press kit).

#6: Naplníte ESG reporting.

  • Mnoho firem má nadbytek recyklovatelných materiálů, ale chybí jim strategie, jak je efektivně zpracovat. Nebraňte plnému využití těchto zdrojů a využijte zajímavé nápady, s kterými studenti přijdou v rámci Reborn Design.

  • Přechod k cirkulární ekonomice je obtížný bez zajištění ekonomické udržitelnosti. Využíváním vlastního odpadního materiálu podporujete nejen udržitelnost zdrojů, ale také investujete do budoucích inovací a rozvoje talentů.

  • Podpora studentů při práci s odpadními materiály je klíčová pro profesionální rozvoj jejich dovedností v oblasti udržitelného designu. Přispějete k vytvoření nové generace profesionálů se schopnostmi potřebnými pro tuto oblast.

  • „Změna přístupu k zacházení se surovinami a produkty je nutná. A ekonomika, která používá materiály jako živiny cirkulující ve zdravém metabolismu, je jasnou cestou k odpovědnějším principům výroby i spotřeby. Úloha univerzity je pak v experimentu a nastavování nových vzorců,” říká děkan Fakulty architektury ČVUT Dalibor Hlaváček.

  • „Existuje mnoho druhů recyklovaných materiálů a jejich mixů. Mnohé mají skvělé, nevyužité vlastnosti. Zpracovatelský průmysl však zůstává spíše skeptický“, říká Elias Karraa z Lavaris. „Průmyslové odpadní materiály obvykle nejsou tak kontaminované, snadno se sbírají a mají vysoký potenciál pro opětovné použití, pokud najdeme správný produkt“, dodává Elias ke smyslu Reborn Design.

  • „Propojení designu s principy cirkulární ekonomiky má velký potenciál přispět k větší udržitelnosti, a to zvláště ve stavebnictví. Věříme, že cirkulární přístup by měl začínat již na začátku plánování projektů. Příkladem je naše budova Mercury, při jejíž stavbě opětovně využijeme materiály ze staré budovy, kterou rozebereme. Hledáme při tom nové cesty ke snižování množství odpadu, recyklaci a opětovnému využití materiálů. Uvědomujeme si, že jde o velmi náročný a důležitý úkol, a proto podporujeme studenty, kteří přichází s inovativními řešeními,“ uvádí Eva Nykodýmová, manažerka pro oblast zdraví, bezpečnosti a udržitelnosti jednotky komerčního developmentu společnosti Skanska ve střední a východní Evropě.

  • „Jsme rádi, že se můžeme podílet na vzdělávání nové generace eko-designérů. Udržitelnost je součástí naší firemní strategie A Better Tomorrow a naším cílem je recyklovat v roce 2025 90% odpadů. Studenti, kteří se účastní výzvy a dají tak druhý život plastu, mají možnost přispět k naší společné filozofii a vytvořit tak produkty, jejichž výroba dává ekologický i ekonomický smysl, a které dále využijeme v místech prodeje našich výrobků nebo jako funkční prvky na letních festivalech, například Colors of Ostrava.“ říká Štěpán Michlíček, generální ředitel BAT pro ČR a SK.